DOŚWIADCZENIE I INNOWACJE

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Firma Aqua Art powstała na fundamencie ponad trzydziestoletniego doświadczenia i wiedzy założyciela oraz właściciela, Bartłomieja Lipczyńskiego. Jego prace zyskały uznanie, czego dowodem są nagrody na konkursach międzynarodowych. W ten sposób znalazł się on w ścisłej czołówce światowej osób zajmujących się aquascapeingiem ? sztuką tworzenia podwodnych krajobrazów.

Firma Aqua Art prowadzi działalność w dwóch głównych kierunkach:

  • produkcji i dystrybucji produktów dla szeroko rozumianej akwarystyki roślinnej, holenderskiej i naturalistycznej; szczegóły w dziale Produkty
  • usług w zakresie projektowania, budowy i serwisowania podwodnych ogrodów w biurach, domach, restauracjach itp.; zapewniamy kompleksową obsługę, doradztwo, projektowanie, wykonywanie i serwis akwariów

NAGRODY MIĘDZYNARODOWE

Nagrody uzyskane przez Bartłomieja Lipczyńskiego, właściciela firmy Aqua Art, na konkursach międzynarodowych:

  1. II miejsce w konkursie Aquabotanic Contest 2003, organizowanym przez amerykański serwis internetowy Aqua Botanic.
  2. IX miejsce w konkursie The International Aquatic Plants Layout Contest 2003, organizowanym i sponsorowanym przez firmę Aqua Design Amano z Japoni. W roku 2003 do konkursu zostało zgłoszonych 673 prac z 22 krajów.
  3. I miejsce w konkursie International Aquascaping Contest 2003, organizowanym przez Aquatic Gardeners Association z USA, w kategorii ?Very Large Aquatic Garden?.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Aqua Art aktywnie wspiera i finansuje przedsięwzięcia związane z popularyzacją akwarystyki i krzeweniem wiedzy akwarystycznej:

  1. Jesteśmy sponsorem jednego z największych i najpopularniejszych polskich akwarystycznych serwisów internetowych www.holenderskie.pl
  2. Jesteśmy sponsorem działu Akwarium Warszawskiego ZOO www.zoo.waw.pl
  3. Jesteśmy sponsorem konkursu akwarystycznego International Aquascaping Contest 2007, organizowanego przez Aquatic Gardeners Association z USA.
  4. Jesteśmy sponsorem konkursu krewetkowego 3rd International Shrimp Competition, organizowanego przez wydawcę magazynu Caridina (Dähne Verlag GmbH)
  5. Bartłomiej Lipczyński, właściciel firmy Aqua Art, jest członkiem jury Międzynarodowych Mistrzostw ?The Art of the Planted Aquarium? Hannover 2011.